Притворен шверцер на дрога од Албанија

Дваесет и шестгодишен државјанин на Албанија е осомничен од ОЈО за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Според досегашните наоди на истрагата на 19 овој месец тој се обидел во земјава да внесе 9,97 килограми марихуана, која била спакувана во 12 пакувања и скриена во багажниот простор од автомобил „мерцедес“ со албански таблички. Дрогата била откриена од цариници од преминот „Богородица“. Судот на осомничениот му е определи притвор во траење од 30 дена.

Прочитајте и...  Скопјанка се повредила во градски автобус

Прочитај повеќе

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен печат

Во пожар во Скопје изгоре владино возило

Слободен печат