Притворен 24-годишен кумановец дилер на дрога

– Осомничениот во текот на јануари, неовластено заради продажба држел наркотична дрога и психотропни супстанции. При извршен претрес на дом и други простории од страна на полициски службеници при СВР Куманово, биле пронајдени и со потврда одземени вкупно 2638,13 грама марихуана, 0,14 грама хашиш, 1,40 грама амфетамин и една дигитална вага. Осомничениот дрогата ја сокрил во повеќе паковки во куќа во која престојувал и во куќа сопственост на неговиот дедо, информираат од Јавното обвинителство.

Јавниот обвинител до судија на претходна постапка во Основниот суд Куманово заедно со донесената наредба за спроведување истражна постапка доставил и предлог за определување мерка притвор на осомничениот, бидејќи постојат основи дека осомничениот ќе се даде во бегство и дека ќе го повтори кривичното дело. Судот донесе решение со кое ја определи предложената мерка, во траење од 30 дена.

Прочитајте и...  Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Прочитај повеќе

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Деветнаесетгодишно момче прегази жена во Охрид, починала во скопскиот Клинички центар

Слободен печат

Четириесет и девет годишен маж загина сечејќи дрва

Слободен печат

Утрово продолжи потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици (ФОТО)

Слободен печат

Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера по крадци од Албанија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат

Нападнат лекар од Куманово од таткото на починато момче во сообраќајката кај Доброшане

Слободен печат

Уапсен велешанец за обид за силување на девојка која ја возел во својот автомобил

Слободен печат

Продолжува потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Слободен печат

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат