25 C
Скопје

Притисокот врз Мицкоски продолжува, иницијативниот одбор за денес закажа нова прес-конференција

Иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со притисокот врз лидерот на партијата Христијан Мицкоски, да одговори на барањата на незадоволните членови во партијата и да се соочи со резултатите од неговата работа досега.

За денес е закажана прес конференција на овој одбор на која ќе му пратат порака дека треба самиот да се одважи и да се соочи со членството.

Од одборот не кажуваат колку луѓе стојат зад иницијативата но се сигурни дека ќе има се повеќе. Дека е така покажаа вчера и пораките до членовите на опозициската партија со кои беа повикувани да даваат јавно поддршка на лидерот, бидејќи тоа го заслужувал, но место тоа некои од нив ја „пуштија“ таа информација во јавноста.

Поврзани вести

ЦИВИЛ: Бришењето зборови од Речникот на македонскиот јазик нема да го намалат говорот на омраза, туку ќе го засилат

Слободен печат

Денеска се регистрирани 234 нови случаи на коронавирус, 25 лица починаа

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

Формирана анкетна комисија за разрешување на албанскиот претседател Мета

МИА Агенција

Димитров: Естонското искуство може многу да ѝ користи на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Законските решенија за легализација на дивоградби поддржани од матичната собраниска комисија

Слободен печат

Остави Коментар