Пристигнува првиот филм за коронавирусот: Погледнете го трејлерот! (ВИДЕО)

Во екот на пандемијата од коронавирусот доаѓа информацијата за снимањето на првиот филм за Ковид 19, а трејлерот веќе може да се погледне и на Јутјуб, пренесува „Би-Би-Си“.

Станува збор за остварување под назив „Corona: Fear is a virus“, во кое се раскажува приказна за седум луѓе кои се заглавуваат во лифт, а вистинскиот хаос се случува кога еден од нив почнува да кашла.

Режисер на филмот е Мустафа Кашвари од Канада, кој во интервју за Би-Би-Си објасни дека идејата за снимање на филмот му дошла уште во јануари годинава кога светот за првпат слушна за коронавирусот.

Иако и самиот не верувал дека вирусот ќе доведе до пандемија од светски размери, сепак се одлучил да продлжи да работи на овој филм.

Прочитајте и...  Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Засега не е познат датумот кога филмот би можел да биде објавен.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат