15.8 C
Скопје

Пристапувањето кон ЕУ не е прашање на минатото, туку одговор за иднината

Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте:

– Франција и САД ја притиснаа Бугарија да го тргне ветото за Македонија – Расте притисокот од запад за да победи разумот на исток

– СЗО предупреди да се патува умно и одговорно – Индиската мутација ги напаѓа и тие што имаат силен имунитет, вакцинираните да не се грижат

– Дигитализација на судството – И Јустиција ќе работи онлајн?

– Интервју co Карл фон Хабзбург, австриски благородник и политичар – Пристапувањето кон ЕУ не е прашање на минатото, туку одговор за иднината

– Откако опозицијата откри, и министерот Бесими призна – Во Владата се разговара за еколошка такса за дизел и за помал ДДВ за струја

– Започна самитот на најразвиените земји во светот – Се бара излез од пандемијата и од климатските промени

– Интервју со Јане Чаловски, визуелен уметник, за „Културен печат“ – Независниот културен сектор е уморен од празни ветувања

– Во овој број и СП Неделник, прилог со избор текстови, коментари и анализи од еминентни автори од влијателни медиуми од регионот и светот

Поврзани вести

Рама и Мета ја поздравија одлуката на Холандија за Албанија да почне преговори со ЕУ

Слободен печат

ООН ги поздрави резултатите од средбата меѓу Бајден и Путин

Слободен печат

Шахпаска: Креираме законско решение кое ќе одговори на денешното современо време

Слободен Печат

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште е под палка на бегалецот од Будимпешта

Слободен Печат

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

Слободен печат

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат

Остави Коментар