ПРИРОДНА МАСКА од која вашата коса ќе расте КАКО ЛУДА

Иако во маркетите можеме да најдеме козметички производи за која и да е намена, не треба да заборавиме дека некогаш и природата може да помогне.

Од оваа витаминска маска за коса, освен што ќе го обновите влакното, ќе ја направите поцврста, но и повеќе ќе расте.

Исцедете лимон, цитрон и портокал. Една банана изгмечете ја и измешајте ја со блендер со 200 мл млеко. Измешајте ги и соковите од цитрусите.

Нанесете ја смесата рамномерно, замотајте ја косата во фолија и држете ја маската половина час.

Потоа измијте со топла вода, темелно. Уште на првото користење ќе забележите дека косата е посјајна и дека првутот е намален.

ЈА ЧИСТИТЕ ЛИ ПРЕСАТА ЗА КОСА? Ако не го правите тоа, се изложувате на ОВИЕ опасности

Прочитајте и...  5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат