Принудно слетување на хеликоптерот на боливискиот претседател

Хеликоптерот со кој се превезуваше претседателот на Боливија, Ево Моралес синоќа принудно слетал поради технички проблеми, соопштија боливиските власти.

За време на инцидентот никој не е повреден. Се уште се испитува како дошло до дефект на задниот ротор.

Моралес се враќал од средба со синдикалните лидери.

Прочитајте и...  Претседателите Пендаровски и Пахор на показна вежба на армиските специјалци во Охрид

Прочитај повеќе

Османи во Брисел на средби со Борел и Вархеи

Слободен печат

Шеста седница на Владата, четвртиот пакет мерки на дневен ред

Слободен печат

Сведоштво на единствениот преживеан од украинскиот авион: Беше како на компјутерска игра (ФОТО)

Слободен печат

Австриската влада сака да спречи ново затворање на економијата

Слободен печат

Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Слободен печат

Расте државниот долг на Црна Гора: 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Растат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах

Слободен печат

Германското разузнавање под надзор на нова комисија

Слободен печат

Американските санкции ја чинат економијата на Иран 150 милијарди долари

Слободен печат

Гутереш: Нуклеарна војна не може да се добие и не треба да се води

Слободен печат

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат