Принцот Хари пред неколку месеци заврши во психијатриска клиника: Не можеше да го издржи стресот!

Според пишувањата на магазинот „Globe“, принцот Хари бил примен на психијатриската клиника во Калифорнија поради посттрауматски стрес, познат како PTSD.

Принцот наводно доживеал и нервен слом како последица на смртта на мајка му, принцезата Дајана чија болка ја носи уште од 1997 година, кога таа настрада. И самиот во еден момент признал дека не сака на Меган да ѝ се случи тоа што се случи на неговата мајка. Но, тој несебичен чин дошол со последицата сега да го плаќа со престој во психијатриската клиника.

Принцезата Дајана со принцовите Вилијам и Хари / Фото: Profimedia

Сепак, како една од главните причини за нернвиот слом се наведува напуштањето на кралското семејство заедно со споругата Меган Маркл и синот Арчи.

Кралското семејство за време на крштевката на принцот Арчи / Фото: Инстаграм / @sussexroyal

Повозрасен член на кралското семејство кој сакал да остане анонимен, изјавил дека тоа што 35-годишниот принц се преселил во Лос Анџелес била голема промена за него, но дополнил и дека служењето 10 години во војска оставило дополнителни последици на менталното здравје на принцот.

Прочитајте и...  Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)
Меган и Хари во Лос Анџелес / Фото: Дејли мејл

Хари речиси и да нема свои пријатели во Лос Анџелес. Сега тој се дружи со сите оние „А-ѕвезди“ кои и помогнаа на Меган да стане ѕвезда и да напредува во кариерата“, открил изворот и додал:

Принцот ни самиот не може да верува што му се случува во животот откако ја послуша сопругата Меган. Таа го присили да го напушти семејството за да може да го следи нејзиниот сон, да стане холивудска ѕвезда, а тоа се претвори во неговиот најголем кошмар“.

Фото: Profimedia

Прочитај повеќе

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат

Анастасија Ражнатовиќ славеше роденден во домашни услови: Кога Цеца се фати за микрофонот сите кренаа раце! (ВИДЕО)

Васко Спасоски