18.8 C
Скопје

Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Пред да се врати во Велика Британија со цел да присуствува на погребот на својот дедо, принцот Филип, војводата од Единбург, принцот Хари му напишал емотивно писмо на својот татко, принцот Чарлс.

Со овој потег тој се обидел да ги поправи нарушените односи по интервјуто кое тој и неговата сопруга Меган Маркл го дадоа кај Опра Винфри, а кое се случи пред само неколку недели, кога принцот Филип всушност беше во болница и се бореше за сопствениот живот, пренесува „Mirror“.

Фото: Профимедиа

„Му напиша интимно писмо на својот татко во кое што се обиде да го подобри нивниот однос, но тензиите сè уште се присутни меѓу нив и работите не се такви какви што тој се надевал дека ќе бидат“, раскажал за таблоидот близок извор до Хари, а открил и дека принцот во писмото уште еднаш ги истакнал причините за своето заминување, но и дека ветил дека ќе ја почитува институцијата.

Фото: Профимедиа

„Семејството непосредно пред погребот на принцот Филип постигнало неизречен договор да задржат за себе сè што имаат да си кажат еден на друг и да се фокусираат на кралицата на која што по смртта на својот сопруг ѝ е потребна само поддршка“, навел изворот.

„Хари не очекуваше дека сè веднаш треба да се врати на старо, но откако го виде семејството се чувствува како да мора уште многу да работат за да се поправат нивните односи“, додал тој.

Фото: Профимедиа

Иако Хари по погребот бил „уловен“ како разговара со својот брат Вилијам, сепак и нивниот однос сè уште е ладен поради тешките обвиненија против кралското семејство изнесени во интервјуто кај Опра Винфри.

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар