Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Принцот Хари и Меган Маркл службено ќе ги отстапат своите кралски должности на 31 март, а дотогаш имаат уште неколку закажани случувања на кои ќе присуствуваат. На собирањето за еко-туризмот во Единбург принцот оддржа говор, а водителката која го најави призна дека принцот ѝ рекол да го викаат едноставно Хари.

Profimedia

Водителот на локалната туристичка агененција VisitScotland“ рече:

„Сакав да му кажам Вашето Височество, но едноставно рече Хари“.

Profimedia

Ова е првото службено појавување на принцот Хари во Обединетото Кралство откако со сопругата Меган Маркл и синот Арчи се пресели во Канада. Пред да го оддржи говорот, тој насмеан се дружеше со присутните.

View this post on Instagram

The Duke of Sussex attended the inaugural OnSide Awards at the @RoyalAlbertHall this evening, joining over 2,500 youth, volunteers and staff of @OnSideYZ. These awards celebrate the young people who have gone above and beyond for their communities, many of whom have overcome the most challenging of circumstances. With 13 Youth Zones around the UK and over 50,000 members, OnSide is making an incredible impact in some of the most deprived communities. During visits to OnSide Youth Zones earlier this year, The Duke and Duchess had the chance to witness the impact these facilities are having – providing local youth with a safe space where they can learn new skills, develop lasting friendships and be part of a shared and supportive community. #OnSideAwards Photo © PA / OnSide

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Војводата од Сасекс го започна проектот Travalyst“ за да ги поврзе водечките луѓе од индустријата и на туристите да им го олесни одбирањето на еколошки прифатливи опции за време на патувањето. Но, Хари и самиот е критикуван, бидејќи не се придржува кон тие мерки и самиот патува со приватен авион.

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

 

Прочитајте и...  Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Прочитај повеќе

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат