6.8 C
Скопје

Принцот Филип седми ден во болница, се чувствува добро

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми.

Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница „Крал Едвард Осми”.

Кралицата и нејзиниот сопруг примија прва доза од вакцината против ковид-19, но влошената здравствена состојба не е поврзана со вакцината.

Принцот Вилијам вчера изјави дека неговиот дедо е добро и оти ја има целата потрбна нега.

Принцот Филип во 2017 година престана да извршува јавни функции, а неговите официјални должности ги презедоа другите членови на кралското семејство

I

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар