Принцот Чарлс воведува мерки: Кралицата Елизабета оди во пензија, а дел од кралското семејство „ќе лета“ од палатата (ФОТО)

Принцот Чарлс (71), кога ќе стане крал, планира да ги сведе членовите на кралското семејство на синовите Вилијам и Хари, нивните сопруги и децата, а се верува дека неговите планови ги забрза неодамнешниот скандал со принцот Ендрју, пишуваат британските медиуми.

profimedia

Принцот од Велс наводно минатата недела за тоа го известил својот татко, принцот Филип (98) во Сандригхам, каде што расправале за заминувањето на кралицата Елизабета Втора (93) во пензија во следните 18 месеци.

Веста се појави откако предводникот на британските лабуристи, Џереми Корбин, во интервјуто за Скај њуз рекол дека и тој смета дека кралското семејство е преголемо.

Megan MArkl

„Мислам дека јавноста би сакала такви промени, а во прв план се расправаше за однесувањето на принцот Ендрју“, рекол Корбин.

Прочитајте и...  Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

„Принцот Ендрју испадна од целата приказна. Мислам дека нема да има никакви кралски должности, а сега е прилично извесно дека тоа се однесува и на неговите ќерки“, рекла Британи Багер, уредничката на порталот Ројал централ, специјализиран за вести од кралскиот двор.

profimedia

Прочитај повеќе

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Оскаровката Кејт Бланшет при реновирање се пресекла со моторна пила! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат