Принцот Чарлс е во одлична кондиција и покрај годините: Војвотката Камила ја откри неговата тајна!

Принцот Чарлс не забави дури и по 70-тите години. Неговата сопруга Камила тврди дека е „најдобриот човек во тие години што го познава“.

Камила за BBC Radio 5 откри која е тајната на неговата одлична форма.

„Тој оди, оди и оди. Тој е како планинска коза, остава сè километри зад себе“, рекла во емисијата на Ема Барнет.

Освен што многу се движи, принцот Чарлс следи и режим на воена вежба од 12 минути, смислен од д-р Бил Обан кон крајот на 1950-тите. Тоа се пет основни вежби (истегнување, стомачни, продолженија на грбот, склекови и трчање во место) што ги изведува секоја недела, а наводно истиот режим го следат и неговите синови Вилијам и Хари, пишува Дејли Стар.

Прочитајте и...  10 неверојатни причини зошто да пиете вода со лимон

Поврзани вести

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат

АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Слободен Печат

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат

4 кујнски апарати кои многу од нас не ги чистат, а се легло на бактерии: Кои се тие?

Слободен Печат

Остави Коментар