Принцезата од Велс пристигна во Бакингемската палата

Британската принцеза од Велс пристигна во Бакингемската палата за да учествува на кралската церемонија „Trooping the Color“ во Лондон – што е нејзино прво појавување во јавноста по нејзината дијагноза за неодреден вид на канцер.

Во петокот, принцезата од Велс рече дека „добро напредува“ во лекувањето на ракот.

42-годишната сопруга на принцот Вилијам оваа година не се појави во јавноста.

Таа во март објави дека оди на хемотерапија за да се справи со болеста.

Таа рече: „Добар напредувам, но како што знае секој што поминува низ хемотерапија, има добри и лоши денови“, и додаде дека ја чека „уште неколку месеци“ третман.

Принцезата од Велс вели лекувањето има „добар напредок“ – најави присуство на јавен настан

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот