Прилепчанка нападната со нож од страна на својот сопруг

Прилепчанка во полициската станица вчера пријавила физички напад од нејзиниот 57-годишен сопруг, кој и нанел тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Според овие информации, сопругот имал здравствени проблеми, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Обединети за Македонија: Ако толку го интересира Мицкоски кои фирми се донесени нека излезе на дебата

Поврзани вести

Новинарот на Слободен печат Тони Димков, еден од добитниците на наградата 13 Ноември

Дуда: Жените треба да имаат право на абортус ако носат фетус со фатални вродени аномалии

Слободен печат

Почна собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Слободен печат

Бочварски: Со Косово работиме на унапредување на регионалната инфраструктура

Слободен печат

Сијарто: Што и да се случи во Западен Балкан, ќе има непосредно влијание врз Унгарија

Слободен печат

Димитров: Со помош на Унијата да обезбедиме подобар и здрав живот за македонските граѓани

Слободен печат

Остави Коментар