8 C
Скопје

Прилепчанец уапсен во Скопје за „дилање“ дрога

Министерството за внатрешни работи денеска уапси дилер на дрога, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1.

-Денеска (16.11.2020) во 14:30 часот полициски службеници од СВР Скопје-Единица за внатрешни работи Кисела Вода го приведоа А.К. (31) од Прилеп, со место на живеење во Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за извршено кривично дело недозволена трговија со дрога- соопшти МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа.

Прочитајте и...  Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Поврзани вести

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Остави Коментар