9 C
Скопје

Прилепчанец тешко повреден во рудник

Тој е пренесен во Градска болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп

Вчера во полициска станица Прилеп пријавено е дека во рудник за мермер во атар на село Беловодица , прилепско Р.Ј. (48) од Прилеп  се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Тој е пренесен во Градска болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп

Прочитајте и...  Приведен крадец од Скопје, извршил 33 кражби во Битола и Охрид

Поврзани вести

Исчезна скопјанец, неговиот син бара помош

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, извршил 33 кражби во Битола и Охрид

Слободен печат

Приведен сопственик на угостителски објект во Лешок, работел по дозволеното време

Слободен печат

Повредени четири лица при излетување на патничко возило кај селото Зајас

Слободен печат

ОЈО: Обвинение против шест лица – фалсификувале потврди за негативен ПЦР тест

Слободен печат

Снаа го нападнала свекорот, повредениот 74- годишен тетовец згрижен во болница

Слободен печат

Остави Коментар