33.8 C
Скопје

Прилепчанец незаконски чувал ловна пушка

Полицијатаго уапси А.Ј.(26) од прилепското село Саждево, поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”.

По претходна наредба за претрес од судија на претходна постапка од Основен суд Прилеп, извршен е претрес во домот и помошни простории на А.Ј. и неговиот татко Р.Ј., при што полициски службеници пронашле и одзеле ловна пушка и 15 патрони за неа, без да поседуваат документација за неа. Р.Ј. е приведен и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани вести

Тетовец телефонски барал пари од српски државјани за наводни сообраќајки во кои загинале нивни блиски

Во Скопје вчера казнети 241 возачи

Слободен печат

106 санкционирани возачи во Сарај

Слободен печат

Тешка сообраќајка кај „Скопјанка“ утринава- се судрија комбе и автомобил

Слободен печат

Осуммина Турци натепале тројца во Центар

Слободен печат

Во Аеродром гореше „пасат“

Слободен печат

Остави Коментар