9 C
Скопје

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Полицијата од Прилеп приведе лице по кое е распишана потерница за издржување затворска казна.

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) соопштија дека Одделението за внатрешни работи Прилеп по распишана потерница од Основен суд Битола, го приведоа T.З. (49) за издржување затворска казна.

Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа Битола.

Прочитајте и...  Без струја утре делови од општините Ѓорче Петров и Кисела Вода

Поврзани вести

Шахпаска: Со заедничка работа ќе постигнеме социјална кохезија во пост-кризниот период кој следува

Слободен печат

Груби: Успешните жени на нашите заедници се пример за општеството

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, извршил 33 кражби во Битола и Охрид

Слободен печат

КФС: Финансискиот систем успешно им одговори на предизвиците од корона-кризата

Маја Терзиова

Венко Филипче: Инспекторатите имаат зголемени ингеренции

Слободен печат

ФОТО + ВИДЕО | Непостапувањето е учество: Со полициски сирени започна Осмомартовскиот протестен марш

Михаило Донев

Остави Коментар