4 C
Скопје

Пријава до СВР Скопје: Запален автомобил на Агенцијата за примена на јазиците во Визбегово

Утрово било пријавено дека возило од марката „мерцедес” во сопственост на Агенцијата за примена на јазиците е запалено во скопското село Визбегово. Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираат дека пожарот е изгаснат и извршен е увид.

– Утрово околу 03.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с. Визбегово, настанал пожар во патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Агенција за примена на јазиците, кое било паркирано во близина на влезната врата на куќата на И.С. (43), се наведува во соопштението на МВР.

Прочитајте и...  Германскиот претседател Штајнмаер со предупредување: Да не се прекинуваат сите врски со Русија

Поврзани вести

Џафери ги предупреди пратениците: Доста со калкулации, доаѓајте на работа!

Фицо: Со потврда или не од лабораторијата во Лондон, сигурни сме дека нови мутации на ковид-19 во Албанија постојат

Слободен печат

„Сертификатите за вакцинација” не треба да бидат „услов за пристап до одредени места”, предупредува Емануел Макрон

Слободен печат

Британски институт за стратешки студии: Нов рекорд во светските воени трошоци во 2020 година, и покрај кризата заради пандемијата

Слободен печат

Мишел: Се раширија три нови мутации на ковид-19, неважните патувања остануваат ограничени

Слободен печат

ВИДЕО I ЕУ одлучи: Ковид пасош ќе биде потребен за идните патувања во Европа

Слободен печат

Остави Коментар