-2 C
Скопје

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Актерската постава на светски познатата серија „Пријатели” повторно ќе се обедини за снимање на специјал – долгометражна епизода.

„Пријателите” ќе се обединат по 15 години со цел да снимат специјал, епизода која ќе се емитува по пат на стриминг сервисот „HBO Max”, а кој започнува со работа во мај.

Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер уште еднаш ќе соработуваат и со тоа ќе ги израдуваат своите бројни фанови.

Пери на Инстаграм напишал „It’s happening…” (Се случува) и објавил фотографија од актерската екипа од 90-тите. По него, истата објава ја споделиле и останатите актери.

Серијата „Пријатели” се прикажуваше од 1994 до 2004 година, а последната епизода ја гледале 52,5 милиони луѓе во САД, што значи дека била најгледана во 2000-тите. Исто така, серијата подоцна привлече голем број помлади гледачи преку „Netflix”.

Гласините за новото „здружување на силите” се појавија кога Анистон објави заедничка фотографија од сите нив на Инстаграм во октомври.

 

Прочитајте и...  Се будите уморни? Направете ги овие промени во спалната соба за квалитетен сон кој ќе ви донесе ден исполнет со енергија

Поврзани вести

Виц на денот: Телевизори

Слободен печат

На денешен ден – 2 март

Слободен Печат

ВИДЕО: Се шокирала кога видела што се шета во пакетот со облека кој го нарачала од интернет

Слободен печат

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат

Остави Коментар