19 C
Скопје

Презентација на истражување за потребите на младите во Карпош, Аеродром и Ѓорче Петров

Здружението на граѓани „Младите можат” денеска ќе ги претстави резултатите од истражувањето „Потребите на младите на локално ниво”, спроведено во општините Карпош, Аеродром и Ѓорче Петров.

Истражувањето е спроведено во три скопски општини: Карпош, Аеродром и Ѓорче Петров, во декември минатата година, и како што информираат од „Младите можат” ги сумира резултатите од квалитативната и квантитативната анализа во пет области: волонтерство и граѓански активизам; предизвици на младите во општината; младински политики и застапување; отвореност и поддршка на општините за млади и младите во време на пандемијата ковид-19.

Презентацијата на резултатите ќе биде преку платформата „Зум”. а, како гости говорници на настанот, организаторите ги најавуваат градоначалниците на трите општини – Стефан Богоев, Александар Наумоски и Златко Марин.

Прочитајте и...  Премиерот на Шведска бара скратување на работното време на рестораните и кафулињата

Поврзани вести

Саркисјан: Барам начин за мирно решавање на ситуацијата

Слободен печат

Маричиќ: Евростат потврди дека пописот ќе биде по меѓународни стандарди

Слободен печат

Полска воведува нови ковид правила: Го укина карантинот за вакцинираните од коронавирус

Слободен печат

ССМ: При крај сме со договорот за недела како неработен ден

Слободен печат

СВР Охрид: Жена со две малолетни внучиња биле нападнати од кучиња скитници во Кичево

Слободен печат

Национален натпревар за Европскиот квиз на парите: Пријавени 174 одделенија од 72 основни и средни училишта

Слободен печат

Остави Коментар