Преубаво едукативно видео како да им објасниме на нашите деца за новиот коронавирус (ВИДЕО)

Видеото Водич за деца за новиот коронавирус дава одговори на сите прашања кои ги интересираат нашите најмили.

Како децата да се снајдат во овие збунувачки околности, дали треба да се грижат дека ќе се разболат, што е коронавирус, од каде се појави, како вирусот влегува во клетките, што се презема за да бидеме безбедни и куп други корисни одговори за вашите деца ќе најдете во ова видео. 

Видео продукција: Кома дизајн студио

Извор на текст: livescience.com
Превод: Okno.mk

Анимација:
Александар Јосифовски
Даниел Митев

Текстот го чита: Марија Тасев
Снимање и аудио обработка: Дарко Тасев
Музика: Wanderlust – CRASTEL [AL Release]

Идеја и монтажа: Небојша Гелевски – Бане

Прочитајте и...  Проф. д-р Вилиќ: Посветеноста и истрајноста на Кристо на крај завршува со парадоксот - распакување на делото кое претходно е пакувано (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Бар: Во протестите во САД постои надворешно мешетарење

МИА Агенција

Меркел: Убиството на Џорџ Флојд е многу страшно

Слободен печат

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Белата куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

Слободен печат

Eрдоган ја зголеми поддршката за либиската Влада

Слободен печат

Сите во своите домови, започна 80-часовниот карантин

Слободен печат

Вашингтон тајмс: Антифа со месеци подготвувала бунт против властите во САД

Слободен печат