Преубавата навивачка од Светското првенство во фудбал во Русија, бара маж за во карантин! (ФОТО)

Руската манекенка Мариа Лиман, која во 2018 година привлече внимание на Светското првенство во Русија, сега бара маж со кој би сакала да биде во изолација.

Лиман пред две години навиваше за руската репрезентација, а по првенството се пресели во Лондон, каде сега ја затекна пандемијата на коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

Мальчики привет! ❤️ Я решила поменять немного условия для своего будущего партнера. Я ищу друга для самоизоляции на одну неделю. Главное условие без короновируса 🦠 И второе с запасом вкусной еды и туалетной бумаги 🧻 А так же мне ещё нужны маски и очень хочется шампанского с клубничным мороженым 🍧😋 P.S. А с кем Вы бы хотели провести свой карантин? 😷 Hello boys! I decided to change a little condition for my future partner. I am looking for a friend for self-isolation for a week. The main condition without coronovirus 🦠 And the second with a supply of delicious Food and toilet paper 🧻 I also need masks. Moreover I really want champagne with strawberry ice cream 🍧😋 P. S. Who would you like to quarantine with? 😷 #stayhome #stayathome #selfisolation #london #sexy #girl #covid_19 #quarantine #москва #россия #ростов #лондон #весна #ночь #девушка #брюнетка #карантин #изоляция #коронавирус #гречка #smile #love #mood #missmaxim2020russiа

A post shared by Мария Лиман (@liman_maria) on

– Барам згоден партнер, кој не е заразен со коронавирус, за да се изолира со мене во следните три месеци и да се забавувавме во карантин – порачала манекенката на Инстаграм, каде ја следат половина милон луѓе.

Прочитајте и...  Иницијатива на 30 држави: Вакцината против Ковид-19 како „јавно добро"

Во втората објава повика „храбар, згоден маж“ да ја спаси од пандемијата.

 

View this post on Instagram

 

Вчера в новостях сказали, что нужно соблюдать дистанцию друг от друга 2 метра на ближайшие 3 месяца, особенно живущим людям вместе. На данный момент у меня не укладывается в голове личная жизнь с такими суровыми условиями выживания. Сегодня вечером Я пойду на ужин со своим другом, встречаемся с ним в FaceTime 💻 А Вы ещё продолжаете Лайф контакт? За фото спасибо @borisov_photo #missmaxim2020russia #girl #sexy #russia #london #москва #ростов #девушка #утро#завтрак #breakfast

A post shared by Мария Лиман (@liman_maria) on

– Оваа заспана убавица го чека својот принц во заложништво. Каде е тој храбар, згоден маж кој ќе го победи коронавирусот и ќе ме спаси? Побрзај! – напишала таа.

Прочитајте и...  Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Прочитај повеќе

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат