Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка - Слободен печат

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија, Сали Мурати денеска ќе има средба со американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Бернс.

Од назначувањето за претседател на Уставниот суд, Мурати досега се сретна со евроамбасадорот Самуел Жбогар, како и со амбасадорите на Франција, Германија и Турција, Кристијан Тимоние, Томас Герберих и Хасан Мехмет Секизќок.

Прочитајте и...  Што поседуваат албанските политичари: Ахмети има куќа во Зајас, а Села шума од 15.000 квадратни метри

Прочитај повеќе

Шахин: До крајот на месецот ќе биде потпишан Мировниот договор помеѓу талибанците и САД

Слободен печат

Најпрометниот европски аеродром „Хотроу“ се соочува со потешкотии

Слободен печат

Белгија нема да ги екстрадира европратениците Пуџдемон и Комин во Шпанија

Слободен печат

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, повикуваат здравствените работници

Слободен печат

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Основачот на „Амазон“ ќе донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Слободен печат

Остави Коментар

16 − 12 =

Прочитај повеќе

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат