Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за општ и насилен криминал во соработка со СВР Велес вчера по наредба на судија на претходна постапка од Основен суд Велес изврши претрес во домот на Ѓ.П. во село Ореше, Велешко, заради сомнение за извршени кривични дела: недозволено изработување, држење, поседување и тргување со оружје и распрскувачки материјали и предизвикување општа опасност.

При претресот, како што соопшти МВР, пронајдени се предмети поврзани со истрагата, а лицето е приведено во ПС Велес.

Против Ѓ.П. до ОЈО Велес е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело предизвикување општа опасност со опожарување на моторно возило „опел зафира” на 3 мај 2020 во село Ореше.

Прочитајте и...  Приведен дилер на хероин и марихуана од Кичево

Поврзани вести

Приведен дилер на хероин и марихуана од Кичево

Слободен печат

Прекината семејна веселба со 25 лица во гостиварско, приведен сопственикот на угостителскиот објект

Слободен печат

Две малолетнички биле силувани во Штип и Кочани

Слободен печат

Кривична пријава против сопственик на угостителски објект во Теарце кој работел по 23 часот

Слободен печат

Девојка се здоби со тешки повреди откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Малолетник фатен како краде од угостителски објект

Слободен печат

Остави Коментар