16.8 C
Скопје

Претрес во Радовиш, приведен дилер на дрога

Вчера во 15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.Г.(21) од с.Ораовица, радовишко.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, таблети, гасен пиштол марка „Steyr Manliher“ и една дигитална вага, информираат од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Заев: Еден за сите, сите за еден – затоа што заедно сме посилни

Слободен печат

СДСМ: Повисока дневница и слободен ден за тие кои ќе работат во недела

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: До вакцина може да се дојде само со врски

Слободен печат

Укинување на полицискиот час од среда предлага Комисијата за заразни болести

МИА Агенција

ВИДЕО | Андоновиќ: Нетанјаху заминува во историја, Хамас со закани кон новата влада

Марина Дамческа

Речиси 34 милиони луѓе веќе се вакцинирани против Ковид-19 во Турција

МИА Агенција

Остави Коментар