16 C
Скопје

Претрес во Крушопек, приведен маж кој незакоски поседувал оружје

Во скопското село Крушопек, полициски службеници го уапсиле М.С.(26) од селото поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи”.

По добиена наредба од Основниот кривичен суд Скопје, извршен е претрес во домот на М.С. од село Крушопек. При претресот во домот се пронајдени пиштол и куршум, кои ги поседувал без дозвола. Лицето е приведено, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Прочитајте и...  77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Поврзани вести

Здружението на правници Роми ќе поднесе кривична пријава за инцидентот во Кочани

Слободен печат

Приведен дилер од кумановско

Слободен печат

Убиен мигрант во близина на Лозница

Гостиварец болен од корона, заминал за Швајцарија преку Табановце

Полицијата потврди: Чувар сакал да силува малолетно девојче

Горан Наумовски

Пијан Хрват наместо дома, завршил на психијатрија

Остави Коментар