18.8 C
Скопје

Претпладне облачно, попладне дожд

Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 8 до 13 степени.

Претпладне претежно облачно. Од пладневните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На повисоките планини на северозапад врнежите ќе преминуваат во снег.

Врнежите пообилни ќе бидат во западните делови, локално се очекува да наврнат над 25 л/м2 воден талог. Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 8 до 13 степени.

Во Скопје, претпладне облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд со умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Поврзани вести

Приведено лице во Драчево по распишана централна потерница

Слободен печат

Дендиас: Грција можно е кривично да ги гони одговорните за киднапирањето на летот на Рајанер

Слободен печат

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензии во Црна Гора – владата на Кривокапиќ пред оставка поради резолуцијата за Сребреница

Слободен печат

Анкета за бугарските избори: Разликата меѓу ГЕРБ и „Има таков народ“ е помала од 2 отсто

Слободен печат

Благоја Милевски ќе биде наследникот на Ангеловски

Слободен печат

ВИДЕО | Д-р Пановски: Нов бран нема да биде ни приближно силен како претходните

Слободен печат

Остави Коментар