Претежно облачно со релативно високи утрински температури во ледниот период

Кеј на Вардар, дожд / Фото: А. Пауновска, Слободен печат

Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури, најавуваат од УХМР.

Во недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен, долж Повардарието засилен југоисточен ветер.

Видео на денот