1 C
Скопје

Претепано момче од тетовското село Јажинце

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Ч.(19) од село Јажинце, тетовско, Х.А.(20) од село Орашје и М.Ф.(18) од Јажинце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 26 јануари во тетовското село Лешок, во спортска сала, пријавените физички го нападнале А.М.(21) од село Јажинце, нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Прочитајте и...  Приведен крадец од Скопје, расчистени три тешки кражби

Поврзани вести

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Инцидент на градилиште во Скопје: Работник тешко повреден од багер

Слободен печат

Изминатата недела подигнати 168 непрописно паркирани возила во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар