Претепан лекар од Тетово!

Триесет и две годишен жител на тетовското село Боговиње нападнал лекар кој од повредите завршил во болница во Скопје, информира МВР.

Инцидентот го пријавил самиот лекар вчера околу 8 часот во СВР Тетово. Според пријавата на четириесет и седумгодишниот лекар, тој бил физички нападнат на Психијатриското одделение во тетовската клиничка болница.

-На 05.07.2020 во 08.25 часот во СВР Тетово, 47-годишен лекар од тетовската клиничка болница пријавил дека на Психијатриското одделение бил физички нападнат од К.И.(32) од тетовско Боговиње- наведува МВР во дневниот билтен.

Полицијата го расчистува инцидентот.

Прочитајте и...  Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Прочитај повеќе

Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аеродром

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Скопјанка во два наврати учествувала во активности на Исламска држава

Слободен печат

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат

Во хотелска соба во Охрид извршена обљуба врз скопјанка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СВР Тетово поднесе кривична пријава против градоначалникот на општина Боговиње

Слободен печат

Пронајдено телото на 16 годишното момче кое се удави во Преспанското езеро

Слободен печат

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Деветнаесетгодишно момче прегази жена во Охрид, починала во скопскиот Клинички центар

Слободен печат

Четириесет и девет годишен маж загина сечејќи дрва

Слободен печат

Утрово продолжи потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат