Претепан лекар од Тетово!

Триесет и две годишен жител на тетовското село Боговиње нападнал лекар кој од повредите завршил во болница во Скопје, информира МВР.

Инцидентот го пријавил самиот лекар вчера околу 8 часот во СВР Тетово. Според пријавата на четириесет и седумгодишниот лекар, тој бил физички нападнат на Психијатриското одделение во тетовската клиничка болница.

-На 05.07.2020 во 08.25 часот во СВР Тетово, 47-годишен лекар од тетовската клиничка болница пријавил дека на Психијатриското одделение бил физички нападнат од К.И.(32) од тетовско Боговиње- наведува МВР во дневниот билтен.

Полицијата го расчистува инцидентот.

Видео на денот