Пресврт во Јувентус, нов договор за Алегри

Сапуницата во Јувентус со тренерот Масимилијано Алегри, е завршена според весникот „Ла стампа“. Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели доцна синоќа имал состанок со тренерот Масимилијано Алегри на кој му понудил да потпише нов договор до 2021 година.

Според „Ла стампа“, Ањели одлучи да го задржи Алегри на клупата бидејќи, двете големи желби, Зинедин Зидан и Пеп Гвардиола немаат намера да си заминат од Реал Мадрид, односно Манчестер сити. Сопственикот на Јувентус, не сакаше да го врати Антонио Конте на клупата и тој ќе биде нов тренер на Интер.

Доколку Алегри остане на клупата на Јувентус, ќе значи и заминување на неколку фудбалери, Пауло Дибала, Жоао Кансело, Даглас Коста, Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ.

Прочитајте и...  Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат