Престрелка во Сараево, убиена жена (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Престрелка во Сараево, убиена жена (ВИДЕО)

Делот на Ступ во чија близина се случи пукањето е блокиран, а повеќе детали за инцидентот ќе бидат познати откако ќе заврши истрагата.

Во сараевската населба Ступ се случила престрелка во која била убиена една женска личност.

Портпаролката на кантонското обвинителство во Сараево, Азра Бавчиќ, изјави дека кантонскиот обвинител на должност отишол на местото на настанот и дека судскиот експерт исто така ќе присуствува во истрагата.

– Безживотното тело на една жена е пронајдено во близина на пазарот Хеко – потврди Бавчиќ.

Делот на Ступ во чија близина се случи пукањето е блокиран, а повеќе детали за инцидентот ќе бидат познати откако ќе заврши истрагата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close