Престрелка во Сараево, убиена жена (ВИДЕО)

Во сараевската населба Ступ се случила престрелка во која била убиена една женска личност.

Портпаролката на кантонското обвинителство во Сараево, Азра Бавчиќ, изјави дека кантонскиот обвинител на должност отишол на местото на настанот и дека судскиот експерт исто така ќе присуствува во истрагата.

– Безживотното тело на една жена е пронајдено во близина на пазарот Хеко – потврди Бавчиќ.

Делот на Ступ во чија близина се случи пукањето е блокиран, а повеќе детали за инцидентот ќе бидат познати откако ќе заврши истрагата.

Прочитајте и...  Борисов: Постои демократски начин за преземање на власта, а тоа е на избори

Прочитај повеќе

Француски епидемиолог предупредува: Би бил изненаден ако имаме ефикасна вакцина пред 2022 година

Слободен печат

Гласањето на болните од Ковид-19 досега без проблеми, рече Филипче

Слободен печат

Шпан: Борбата против коронавирусот е тимска игра

Слободен печат

Ново германско истражување не дава надеж: Влијанието на вакцина против коронавирус е доведено во прашање

Слободен печат

Град Скопје: Остануваат средства за околу 4.000 апликации за субвенции за инвертери

Слободен печат

Путин: Постои само една шанса за спас – мерките мора да бидат национален проект

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Капацитетот во болниците се менаџира добро, продолжува работата на епидемиолозите на терен

Слободен печат

„Зелена лупа” поднесе иницијатива за одговорност на тројца судии од Апелацискиот суд

Слободен печат

Конте ја одби понудата на „Атлантија“ за управување со патиштата

Слободен печат

Неделава поскапи горива за половина до еден денар

Слободен печат

Доларот и понатаму под притисок бележи слаб пад

Слободен печат

Франција разгледува воведување на задолжително носење маски во затворени места

Слободен печат