Престрелка во Џерси Сити: Четири лица се убиени (ВИДЕО) - Слободен печат

Престрелка во Џерси Сити: Четири лица се убиени (ВИДЕО)

Шест лица загинаа, вклучувајќи двајца напаѓачи, во престрелки што се случија синоќа во Џерси Сити, во близина на Њујорк.

Еден од загинатите е полицаец кој се приближил до комбе што било сомнително дека е употребено во убиство, осомничениот возач пукал во него и избегал со возилото.

Тројца од загинатите се локални жители кои се наоѓале во продавница каде напаѓачите, маж и жена, се скриле.

Отакако биле лоцирани, еврејскиот реон каде се наоѓале осомничените бил блокиран и надлетуван од хеликоптери. Евакуирани биле повеќе локали и едно училиште, додека престрелката меѓу распоредените специјални полициски сили и осомничените траеле со часови.

Напаѓачите биле совладани во вечерните часови.

-Изгледеше како да е војна, изјави еден од очевидците на настанот.

Прочитај повеќе

Американка ги убила своите три деца: Ги задушив додека им пеев

Слободен печат

АНКЕТА НА „СИ-ЕН-ЕН“: За претседателски кандидат кај демократите водат Сандерс и Бајден

Слободен печат

Собранието ги донесе Законите за младински додаток и за енергетска ефикасност

Слободен Печат

Испукани ракети врз аеродромот во Триполи, откажани сите летови

Слободен Печат

Принц Чарлс: Климатските промени се најголемата закана со која се соочило човештвото

Слободен печат

МАКРОН ЗБЕСНА: Францускиот претседател ги избрка израелските полицајци од црквата „Света Ана“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × five =

Прочитај повеќе

Бегалците од климатските промени немаат право на азил во Германија

Слободен Печат

Самоглас – прва платформа со аудио книги на македонски јазик

Слободен Печат

Србија има реагенси кои го откриваат новиот коронавирус

Слободен Печат

Помпео е подготвен да сведочи во процесот за отповикување на Трамп

Слободен Печат

Трамп: Грета Тунберг ме победи во трката за „Личност на годината“

Слободен печат

Зеленски со Путин би зборувал само за ослободување на затворениците

Слободен печат