Пресметка во Сараево: Маж избоден до смрт, а неговата сопруга е повредена, иако не учествувале во расправијата

Во Сараево ноќеска имало пресметка меѓу неколку лица, при што маж бил избоден до смрт, а неговата сопруга била повредена.

Според сараевскиот портал „Кликс“, убиениот човек и неговата сопруга, која е ранета, не учествувале во тепачката. Имено, според информациите што ги добиле од соседите, во населбата имало семејна кавга, по што едно лице побарало помош во дворот на убиениот.

Потоа во дворот пристигнале и други лица, кои се вклучиле во расправијата, по што дошло до тензии, а несреќниот човек добил смртоносна убодна рана од нож обидувајќи се да ги раздели луѓето кои меѓусебно се пресметувале. Неговата сопруга се здобила со убодна рана во грбот откако и таа притрчала за да му помогне на сопругот.

Прочитајте и...  Следното рочиште за „Титаник“ е на 7 декември

Поврзани вести

Вујновиќ: Невнимателно користење антибиотици може да предизвика нова пандемија

И.И.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги кочи измените на Деловникот, работи против функционално Собрание

Слободен печат

Банкарскиот сектор годинава остварил поголема добивка од лани

Историчарот Ѓорѓиев: На 3 и 4 декември ќе разговараме за Гоце Делчев

Слободен печат

Адвокатите бараат да не плаќаат ДДВ: Не даваме услуги, туку правна помош

ЕК: Руската вакцина Спутник V нема да се дистрибуира во ЕУ

МИА

Остави Коментар

MacedonianAlbanian