ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежбаме со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби адаптирани за домашни услови за читателите на Слободен печат.

Точно дека сме затворени во своите домови и движењето е ограничено на минимум, но тоа не значи дека не треба самите да се активираме за наше добро.

Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена и објаснува:

– Денешниот сет на вежби ги опфаќа сите мускули на стомачната регија, со одредени модификации се релативно безбедни за сите и единствениот реквизит кој што е потребен, го има дома секој од нас – ПЕРНИЦА!

Пробајте за почеток со оние кои се најлесни за вас, каде при изведувањето не чувствувате болка во лумбалниот дел од рбетот, односно половината. Со редовно вежбање, за многу кратко време ќе го зацврстите абдоминалниот дел и ќе може да ги изведете сите вежби.

Прочитајте и...  Пејачката Аделина Тахири позираше во базен и покажа со какво „оружје“ располага! (ФОТО)

Доволни се по 15 повторувања на вежба, во три сетови, секој втор ден и ефектот ќе биде забележителен за брзо!

 

За повеќе вежби следете ја Елена на Јутјуб или на Фејсбук страната Fitnes studio Lady-Fit, а може да се придружите и на нејзините „онлајн“ часови во живо, секој ден во неделата.

Прочитај повеќе

Мајката на Парис Хилтон изгледа неверојатно во шестата деценија: Таа е вистинска дама! (ФОТО)

Слободен Печат

Анџелина Џоли после долго време забележана на прошетка: Лежерниот стајлинг кој го одобрија и критичарите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко се релаксира и има слободно време – Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Слободен печат

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Алесандра Амбросио импресионираше со стајлингот на семејната вечера во Малибу! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џулија Робертс сподели ретка фотографија со сопругот Даниел Модер за нивната 18-годишнина (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат

Девојка забележала вистински хорор кога се вратила дома од карантин: Мислев дека дома ми се вселиле вонземјани! (ФОТО)

Слободен Печат

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат