Фото вест: Искршени канти и расфрлено ѓубре во Жена парк

Ова е сликата за паркот Жена Борец, во центарот на Скопје. Преполни и искршени канти за отпадоци, а ѓубре расфрлено насекаде. Револтирани граѓани остро реагираат како до несовесните жители на метрополата, така и до комуналните служби кои дозволуваат оваа грда слика да стане наше секојдневие.

фото Драган Митревски/Слободен печатфото Драган Митревски/Слободен печатфото Драган Митревски/Слободен печатфото Драган Митревски/Слободен печатфото Драган Митревски/Слободен печатфото Драган Митревски/Слободен печат

 

Прочитајте и...  Малцинствата го поддржаа Пленковиќ да формира влада

Прочитај повеќе

Шекеринска од Центар Жупа: Инвестициите во инфраструктурата го подобруваат квалитетот на живот на граѓаните

Слободен печат

Седум новозаболени од Ковид 19 во Куманово, сите од познати кластери

Слободен печат

Без струја повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Шпанија ќе затвора плажи за да го спречи ширењето на коронавирусот

Слободен печат

Мицкоски од Гевгелија: Дојде време да ги поразиме СДСМ

МИА Агенција

30% пониска закупнина на угостителските објекти за време на КОВИД-19!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вучиќ се премисли за полицискиот час: Синоќа бевме сведоци на најбруталното политичко насилство во последниве години

Слободен печат

Меркел: Отворање на првите поглавја со Македонија и Албанија оваа година

МИА Агенција

Нови 163 случаи со Ковид-19, осум починати, 230 оздравени пациенти

МИА Агенција

Нови кредитни линии од ЕБОР и ЕУ за Западен Балкан

Слободен печат

Во Мостар за првпат по 12 години ќе се одржат избори

Слободен печат

Филипче: Се намалува бројот на хоспитализирани со Ковид-19