Премиерот Заев ќе се обрати за Илинден од Мечкин Камен - Слободен печат

Премиерот Заев ќе се обрати за Илинден од Мечкин Камен

Иако во текот на вчерашниот ден имаше информација дека за време на одржувањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ ќе зборува претседателот Стево Пендаровски, сепак, денеска од Владата потврдуваат дека станувало збор за грешка.

Тоа значи дека на 2 август свое обраќање ќе има премиерот Зоран Заев.

– Во текот на вчерашниот ден настана недоразбирање во однос на одржувањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“, односно преку медиумите беше известено дека претседателот државата Стево Пендаровски ќе присуствува на 2 август во Крушево – соопшти Владата.

 

Прочитај повеќе

Рама, Мета и Баша изразија сочувство за настраданите во земјотресот во Турција

Слободен печат

Ќе се гради втора болница во Вухан за лекување на пациенти од коронавирусот

Слободен печат

Најмалку 21 загинат, над 1000 повредени по вчерашниот земјотрес во Турција

Слободен печат

ШТО ГО РАЗБЕСНИ ПОМПЕО: Државниот секретар навредувал новинарка, користел и пцовки

Слободен печат

Дачиќ: Спремни сме за привремено стопирање на кампањата против повлекување на признавањето на таканаречено Косово под еден услов

Слободен печат

Европската полиција истражува повеќе од 5.000 криминални групи кои заработуваат 110 милијарди евра

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

РЕКОРДНО: Над 11 милиони странци живеат во Германија

Слободен печат

Стотина ловци и граѓани утрово ја продолжија потрагата по исчезнатата Марија Брзакова

Слободен печат

Стражај: Носење на законот за ЈО ќе биде добар сигнал дури и за скептиците за проширувањето на ЕУ

МИА агенција

Кинеската армија распореди 450 лекари во Вухан

Слободен печат

Партиите во последна битка за и против „бомбите“

Соња Христовска Угриновска

Грција е подготвена да и помогне на Турција по вчерашниот земјотрес

Слободен печат