Премиерот на Италија кашлаше без маска во парламентот, пратениците негодуваа (ВИДЕО)

Премиерот на Италија, Џузепе Конте, поради кашлица, мораше да го скрати говорот во парламентот, а негодувањето на пратениците поради оваа случка, ги смируваше претседателката на парламентот.

Џузепе Конте за време на говорот пред Сенатот неколку пати се закашла, поради што на крајот непланирано мораше и да го скрати своето излагање. Кога првиот пат почна да кашла, сенаторите од опозициските партии бурно реагираа, дофрлувајќи му да стави заштитна маска.

Вревата мораше да ја прекине претседателката на Сенатот, Елизабета Каселати, која ги повика сенаторите да се смират.

Конте се напи вода и продолжи да го чита експозето, но набрзо повторно се накашла. Поради нападот од кашлица, Конте на крајот мораше да го скрати говорот.

Прочитајте и...  Основците во Грција се вратија во училишните клупи, ќе учат според нови правила

Прочитај повеќе

Инцидент во Австралија: Полицаец нападна тинејџер (ВИДЕО)

Слободен печат

НАСА ПРЕДУПРЕДУВА: Голем астероид се доближува кон Земјата!

Слободен печат

Модернизација на Царинската управа со грант од Јужна Кореја

Слободен печат

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе: Палежи и грабежи во Њујорк и Лос Анџелес

Слободен печат

Падот на залихите и најавите за намалување на производството ја креваат цената на нафтата

Слободен печат

Вархеји: Многу е важно да се обезбедат услови изборите да бидат целосно фер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Премиерката на Нов Зеланд со поддршка за граѓаните во земјата кои протестираа за смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Двајца новозаразени во Гостивар, закажани 50 тестирања

Слободен печат

Двајца полицајци повредени во нередите во Лас Вегас: Расните немири не се смируваат во САД! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ивановски: Избори веднаш и политичка влада со три приоритети – здравство, финансиска стабилизација и враќање на економски раст (ВИДЕО)

Слободен печат

Црна Гора ги исполни условите за прогласување на крај на епидемијата

Слободен печат

Захариева: Антибугарската реторика во Македонија е заради изборите

МИА Агенција