Премиерот Џонсон прима кислород во болница

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, кој заболе од коронавирус, е примен во болница бидејќи лекарите се загрижилe за неговото здравје. Премиерот прима кислород, пренесува „Дејли мејл“.

Џонсон бил однесен во болница бидејќи неговите симптоми не исчезнале 10 дена откако било утврдено дека е позитивен на тестот за коронавирус.

Се верува дека Џонсон почнал да прима кислород, додека многумина веруваат дека тој го ризикувал своето здравје затоа што продолжил да работи откако се разболел.

Откако е примен во болница, упатени се повици да ја предаде борбата против новата болест на некој друг.

Прочитајте и...  Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Прочитај повеќе

Во секоја фирма ќе мора да има ковид-координатор

Весна Дамчевска

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

МИА Агенција

Основачот на „Зум“ за еден ден заработи 800 милиони долари

Слободен печат

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Слободен печат

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција

ОПЕК: Се разгледуваат две опции за следниот период

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен пензиониран полицаец кој се обидел да спречи грабеж за време на протестите во САД

Слободен печат

„Комунална хигиена”-Скопје со апел за навремено плаќање на побарувањата за собирање и транспорт на отпадот

Слободен печат

Полска: Претседателските избори ќе се одржат на 28 јуни

Слободен печат

Јавниот долг на Грција се приближува до 200 отсто од БДП: Земјата спас гледа во туристите и кредиторите

Слободен печат

Четири лица починаа, 101 нов случај на Ковид-19 во земјава

Слободен печат