Премиерно претставена песната со која Васил Гарванлиев ќе не претставува на Евровизија (ВИДЕО)

Денес премиерно Васил Гарванлиев ја претстави долгоочекуваната песна YOU, со која тој ќе нè претстави на Евровизија во Ротердам, Холандија.

Автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е автор и на текстот на песната, кој го создаде заедно со нејзината сестра Калина Нешкоска и колешката од Беркли, Алис Шредер. За продукцијата и аранжманот на песната освен Невена Нешкоска се погрижија и Дарко Димитров и Лазар Цветкоски.

Видео записот за песната го режираше Милена Витман, а фотографијата и монтажата се дело на Ѓорѓи Вацев. Продуцент на спотот е Јелмаз Дервиши.

Васил за песната „YOU“:

– За тебе или YOU ја доживувам како покана за танцување, покана да се конектираме, да го славиме живoтот и сегашниот миг. Без разлика што и да ни се случува во моментот – продолжете да играте во ритамот на животот.

Прочитајте и...  Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Сведоци сме дека не живееме во идеално време, но постојат магични моменти кои поминуваат без да ги забележиме и залудно ги трошиме.

Длабоко верувам дека сѐ започнува од нас и дека ние сме првиот чекор, кој за другите може да значи инспирација и почеток на нова приказна.

Васил ќе настапи во Првата полуфинална вечер на 12-ти мај.

 

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат