Премиерлигашите најдоа начин како да ги вратат навивачите на трибините

Екипите се помирија со фактот дека оваа сезона нема да има гледачи на трибините, но разговараа за тоа како да вратат дел од нив за наредната сезона.

Сезоната во Премиер лигата ќе заврши во последниот викенд од јули, во екипите се подготвуваат за наредната и бараат начин како да ги вратат навивачите на стадионите, барем тие најверните и тоа со согласност на англиската влада.

Идејата е на секој стадион да има корпоративни боксови кои се физички раздвоени со што ќе се овозможи поголема контрола над движењето на навивачите.

Прочитајте и...  Барселона славеше во Торино, на Мората му поништија три гола (ВИДЕО)

Поврзани вести

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Фонт по секоја цена сака да го задржи Меси и да го врати Пеп во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар