Премиер лигата е главната цел за Ливерпул - Слободен печат

Премиер лигата е главната цел за Ливерпул

Европскиот шампион Ливерпул, во идната сезона со сите сили ќе ја нападне титулата во Премиер лигата. Минатата сезона Ливерпул освои 97 бодови во Премиер лигата, но остана без трофејот за само еден бод, Манчестер сити ја освои титулата со 98 бодови.

Утехата за „црвените“ беше триумфот во ЛШ, но сопственикот на клубот, Џон Хенри сака по пауза од 30 години, Ливерпул да стане англиски шампион.

– За мене титулата во Лигата на шампионите Европа е поважна од таа во Премиер лигата, но навивачите имаат право што сакаат домашна титула. Тоа е причината зошто ние ќе се фокусираме на Премиер лигата во новата сезона. Најважно е да останеме здрави во текот на целата сезона. Потребен ни е здрав Алекс Окслејд Чембрлен, како и Адам Лалана. Имам добро претчуство за наредната сезона – изјави Хенри.

Прочитај повеќе

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

15. четвртфинале во Мелбурн за Федерер

Слободен печат

Стокхолм под опсада: 20.000 Хрвати ќе ги бодрат „коцкестите“

Слободен печат

Македонката Јана Атанасовска триумфира на трка во слалом во Чешка

Слободен печат

Атлетичарот Стојоски постави нов државен рекорд на 400 метри

Слободен печат

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат

Остави Коментар

one × 1 =

Прочитај повеќе

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат