Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од 35 коло во најсилното англиско првенство екипите на Манчестер јунајтед и Саутемптон ремизираа 2:2.

Поведоа гостите со погодокот на Армстронг во 12 минута после асистенцијата на Редмонд. За три минути во првото полувреме „црвените ѓаволи“ направија целосен пресврт благодарение на Решфорд и Марсијал.

Играчите на Оле Гунар Солскјер беа многу блиску да ја продолжат победничката серија, но истата заврши во 96 минута кога бод за составот на Хазентал донесе Обафеми.

На три кола до крајот на сезоната во Премиер лигата Јунајтед ги одржува шансите за учество во Лигата на шампионите, моментно е на петтото место со 59 бодови колку што има и четвртопласираниот Лестер, а еден повеќе има Челси на третата позиција.

Прочитајте и...  УЕФА со ригорозни правила пред продолжението на сезоната во ЛШ и ЛЕ

Саутемптон кој веќе го обезбеди опстанокот, се наоѓа на 12 место со 45 бодови.

Прочитај повеќе

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат

Младите „штркови“ почнаа со подготовки за новата сезона

Слободен печат