Премиер лига: „Тоне“ бродот на Солскјер?! (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

Премиер лига: „Тоне“ бродот на Солскјер?! (ФОТО+ВИДЕО)

Избраниците на менаџерот Оле Гунар Солскјер одиграа нерешено (2:2) во 14. коло на свој терен против Астон Вила. Како што и почна сезоната со веќе неколку големи откази, Покетино во Тотенхем, Емери во Арсенал, можно е наскоро да се случи и за Солскјер на „Олд Трафорд“.

Ова е дури шестото реми за екипата од „Олд Трафорд“ во тековната сезона, Астон Вила поведе уште во 11. минута со голот на Грилиш.

Израмнувањето дојде пред паузата со автоголот на Хитон, а Манчестер јунајтед направи пресврт во 64. минута со погодокот на Линделоф.

Конечниот епилог беше поставен во 66. минута со погодокот на Мингс за вкупно трето реми сезонава за играчите на менаџерот Смит.

Во останатите три средби од неделната програма, без победник завршија и мечевите Норич-Арсенал (2:2) и Вулверхемптон-Шефилд јунајтед (1:1), а Лестер со 2:1 дома беше подобар од Евертон.

На табелата Ливерпул е на врвот со 40 бодови, пред Лестер со 32, додека Манчестер јунајтед е дури на деветтата позиција со 18 бодови.

Прочитај повеќе

Јаховиќ го менува клубот но ќе остане во Турција

Слободен печат

МЗТ Скопје се жали: Шокирани сме од казната

Слободен печат

Мбапе има четири фаворити за триумф во Лигата на шампионите

Слободен печат

Таен состанок во Мадрид, на Реал му е понудена размена тешка 300 милиони евра

Слободен печат

Федерер не се ни испоти против Крајиновиќ

Слободен печат

Одриозола и официјално нов член на Баерн

Слободен печат

Остави Коментар

ten − 5 =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Да не сум тенисер, сега ќе бев на скии

Слободен печат

ВОИНСТВЕНИ СТУДЕНТИ: Наместо со топка се пресметаа со боксови (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ без проблеми во третото коло

Слободен печат

Гатузо задоволен од Елмас

Слободен печат

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат