Преку ден врвна спортистка, навечер проститутка – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Преку ден врвна спортистка, навечер проститутка

Трикратната учесничка на Олимписките игри, поранешната американска атлетичарка, Сузи Фејвор Хамилтон, водела двоен живот.

Сузи Фејвор Хамилтон, е седумкратна американската шампионка со три учества на Олимписките игри (1992,1996,2000), но светската слава ја стекна многу подоцна и не поради успесите на тартанот.

Таа во 2012 година призна дека работела како проститутка.
„Да, работев како проститука“, призна Хамилтон.

View this post on Instagram

“You’re still sick” . An excerpt from my latest blog at www.suzyfavorhamilton.com/blog on my motivations for posing for and posting “sexy” photos here and there…. . . “But here’s the most important thing in my book. And it’s all about ownership of my past. It’s what’s going through my mind every single time I pose for or post one of these photos. The idea that some think that because my past involved me using my body, I somehow lost my right to display that same body that I love more than ever today. I feel that, and it’s ridiculous. As if some truly want me to be a prisoner to my past. Yeah, that’s not going to work. So yes, part of the reason why I post these photos is a big F-U to that type of mentality. My rebellious side coming out. I’ll admit I enjoy the image of making my haters squirm. I may regret some of my past, but I don’t demonize it. I don’t shy away from my sexuality, but embrace it fully. Maybe a little over the top to a fault because of the blowback from my past. But I’m good with it. And I say it all the time, if you don’t own your past, I’m certain that it will own you. I’m not going to let that happen, and if I receive shit from the one’s who wish to impose their moral beliefs and judgments upon me, so be it. I know full well by now, it’s their issues at play, not mine.” . . 📷 by @marcoibanezphoto . . #lifecoachingforwomen #sexpositive #boudoir #boudoirlingerie #somethingboudoir #boudoirphotography #fitat50 #myhappyplace #ownit #fastgirl #runnerbody

A post shared by Suzy Favor Hamilton (@favorhamilton) on

Сузи се најде во центарот на скандалот кој ги потресе САД во 2012 година, кога медиумите ја открија нејзината тајна, дека водела двоен живот.  Таа во Лас Вегас работела за елитна ескорт агенција и на муштериите им била позната како „Кели Ланди“, а заработката и била околу 600 долари на час.

Таа неколку години подоцна одлучи да прекине со двојниот живот и напиша книга. Во книгата „Брза девојка:Живот во бегство од болестите“, призна дека боледува од биполарно пореметување. Според Сузи Фејвор Хамилтон, докторите погрешно и ја дијагностифицирале болеста и поради погрешната терапија таа станала зависничка од секс. Тогаш започнала со двојниот живот, преку ден успешна спортистка, а навечер елитна проститутка.

– Сигурна сум дека никогаш не би станала проститутка доколку не беа лековите кои ме направија зависничка од секс. Но, свесна сум дека имав сексуални односи за пари, и кога велам дека тоа е поради болеста, не се обидувам да се правдам. Тоа не бев јас, тоа беше мојата болест и нема да дозволам тој дел од животот да ме уништи – вели Хамилтон.

Хамилтон во текот на кариерата имаше проблеми со саводовербата, а пресвртница во животот и беше кога на Олимписките игри во Сиднеј 2000 година, на трката на 1.500 метри намерно падна и глумеше дека е повредена.

– Во финишот на трката дури пет девојки ме претекнаа и сонот за олимписки медал заврши. Наместо да ја завршам трката, јас намерно паднав и тоа беше моментот кога животот ми тргна во надолна линија – призната Хамилтон.

По завршувањето на кариерата се посвети на семејството, набрзо стана мајка. Но улогата на мајка ја направи депресивна и тогаш доби терапија која ја смени и ја направи зависничка од секс. За годишнината од бракот, таа го шокира сопругот со неверојатниот предлог.

– За да го спасиме бракот, јас и Марк одлучивме во 2011 година да одиме во Лас Вегас. Успеав да го наговорам да скокаме до падобран но и да имаме секс во тројка. Се сеќавам дека тогаш на маж ми му кажав дека за прв пат во животот сакам да бидам со друг маж, по што неговиот одговор беше „Ова треба да го правиш почесто“ – се потсетува Хамилтон.

По одредено време Сузи му соопштила на сопругот дека мора да се врати сама во Лас Вегас. Таа отворено му кажала за зависноста од секс и добила поддршка од сопругот по што девет месеци работеше како проститутка во Лас Вегас за 600 долари од час.

Сега Сузи Фејвор Хамилтон патува низ САД како предавач и отворено зборува за двојниот живот.
– Свртев нова страница во животот. Моето животно искуство е богато но воедно и ми помогна да станам подобра личност. Болеста можеше да ме „сврти“ кон алкохолот, коцката, дрогата, но јас го избрав сексот – вели Хамилтон.

View this post on Instagram

I see it’s Olympic Day, and since I competed in three of them, I thought I would tell you my most important take away from them……Perspective. As much an honor it was to compete in them, my history was to treat them as the ultimate goal in life, my existence tied to running and the goal of Olympic gold. To the point of unhealthy obsession and sole source of value. . . And then you have a daughter and go through some serious difficulty in life and guess what….You realize how silly all of that was. Hard work…yes. An honor….yes. Something to be proud of…..of course. But there are far more important things in life, and the most important in mine is this girl right here. By far, my (our) greatest accomplishment in life. ❤️❤️❤️ . . Enjoy your Sunday, and keep things in proper perspective 😊 . . #olympicday2019 #motherdaughter

A post shared by Suzy Favor Hamilton (@favorhamilton) on

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close