Прекречен муралот посветен на Коби и Џиана, фановите гневни (ФОТО)

Во Лос Анџелес неверојатна глетка, муралот коиј е посветен на трагично загинатите Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, е прекречен со порака за коронавирусот, објави специјализираниот сајт за кошарка „Спортандо“.

Покрај сликата на прекречениот мурал, гневните фанови напишаа:
Непочитување. Не можеме да веруваме дека го прекречија ова. Ве повикуваме да останете во своите домови, да не се сфатите погрешно, но исто така и да не цртате по зидовите, посебно ако на него се наоѓа ликот на Коби.

 

 

Прочитајте и...  И АБА лигата пред крај без шампион, а што ќе биде со МЗТ?

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат