Прекрасен гест на Сон:Постигна гол, па пред камерите бараше прошка од Гомеш - Слободен печат

Прекрасен гест на Сон:Постигна гол, па пред камерите бараше прошка од Гомеш

Сон во неделата беше актер во немил настан во кој фудбалерот на Евертон, Андре Гомеш заработи тешка повреда на стопалото, а колку му беше тешко на Кореецот покажаа и солзите на „Гудисон парк“.

Менаџерот на Тотенхем, Маурицио Покетино размислуваше дали воопшто да го носи Сон во Белград, бидејќи фудбалерот беше во шок. А, колку му е тешко на фудбалерот на Тотенхем поради повредата на Гомеш покажа кога го постигна првиот гол на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград.

Тој не го славеше голот туку се упати до најблиската ТВ камера и јавно му се извини на Гомеш за повредата, но и им се заблагодари на сите за поддршката.

принтскрин

– Ми беше многу тешко овие неколку дена. Многу ми е жал за несреќниот момент, но морав да се фокусирам на тимот и продолжам понатаму. Сфатив колку сум среќен поради поддршката која ја имам од навивачите и од своите соиграчи. Гестот по постигнатиот гол беше вистински одговор за сите луѓе кои ме поддржаа – изјави Сон.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Остави Коментар

eight − 1 =

Прочитај повеќе

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат