19 C
Скопје

Прекинато водоснабдување за корисниците од ул. „Христо Татарчев” во Кисела вода

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100мм без вода се корисниците од ул. „Христо Татарчев“ крак 11. во населбата Кисела вода.

Тие ќе имаат прекин во водоснабдувањето до санирање на дефектот

Прочитајте и...  Маж починал по пад од карпа кај село Кошани

Поврзани вести

Заев: Го јакнеме менталниот склоп на комплетното општество, случајот со Мијалков е резултат на досегашните реформи

Слободен печат

Саркисјан: Барам начин за мирно решавање на ситуацијата

Слободен печат

Маричиќ: Евростат потврди дека пописот ќе биде по меѓународни стандарди

Слободен печат

Полска воведува нови ковид правила: Го укина карантинот за вакцинираните од коронавирус

Слободен печат

ССМ: При крај сме со договорот за недела како неработен ден

Слободен печат

СВР Охрид: Жена со две малолетни внучиња биле нападнати од кучиња скитници во Кичево

Слободен печат

Остави Коментар